Duben 2011

Křeček zlatý

24. dubna 2011 v 9:29 | Jahoda |  Křečci
Křeček syrský (zlatý) (Mesocricetus auratus)
Velikost: 16 - 18 cm
Váha: 85 - 180 g
Délka života: 2 - 3 roky
Pohlavní dospělost: 35 - 45 dní
Věk vhodný k započetí chovu: 3 - 4 měsíce
Délka cyklu říje: 4 dny
Doba březosti: 15 - 16 dní
Narození: bezproblémový porod, mláďata lysá a slepá, váha 1 - 2 g
Počet mláďat
: 5 - 12
Počet vrhů: 4 - 6
Doba kojení, odstavení mláďat: 21 - 28 dní
Vzhled: v domácích chovech existuje řada různých forem, které se liší barvou, místem zbarvení, strukturou srsti nebo i povahou. Kožíšek ruského křečka je například krátkosrstý a bílý. Na ouškách, nose a tlapkách má navíc tmavé skvrny.
Dlouhosrstý křeček syrský má zase na dotek hedvábnou srst.
Povaha: křečci syrští jsou přítulní, snadno ochočitelní, i když samičky bývají agresivnější. Tito křečci jsou samotáři a nedoporučuje se je chovat v párech, i když se mohou najít výjimky.
zdroj textu:www.kralici.cz/krecci

Fotky Amy

11. dubna 2011 v 18:23 | Jahoda |  Fotky
Dneska jsem si udělala ňáký ten čas a dávám vám sem pár fotek Amy.Jsou starší, ale no blogu ještě nebyli.Taky jsem udělala pár nových rubrik a chystám nový desing.Je blbý na něm mít foky křečka, který mi umřel =(....Jinak jestli to stihnu tak ještě přepřipravím ňáké články na týden ;-) Ale teď už k fotkám...

Jméno pro králíčka

10. dubna 2011 v 17:44 | Jahoda |  Můj králíček Amy
Nejdřív bych se vám chtěla omluvit, že píšu jen 1x týdně, ale vůbec nemám přes týden čas.Ale zkusím se polepšit a předpřipravím ňáke ty články.Ale k věci.Jak už nadpis článku napovídá...Konečně jsem vymyslela jméno pro králíčka.Pojmenovala jsem ji Amy (čit Ejmy).Ani nevím proč, prostě se mi to k ní hodí =) Jinak Amy se má suprově.Už si docela zvykla.Minulý týden sem jí přendala do větší klece.Akorát mě strašně štve jak FURT vyhazuju ty hobliny, takže musím skoro denně luxovat :D Ale jinak je fakt úžasná.Dneska jsem musela mazlíkům namíchat sama krmení páč mi došlo.Naštěstí doma máme hodně různých semínek atd. Snad jim to aspoň trochu chutná :D

Novinka

3. dubna 2011 v 19:30 | Jahoda |  Události
Tenhle článek jsem měla rozepsaný už včera, ale pak se mi ňák zaseknul pc...tak jsem se na to vykašlala.Ale teď už k slíbené novince...Koupila jsem si novýho králíčka.Už to je sice skoro 14 dní, takže to taková novinka není, ale nebyl čas to sem napsat (viz.předchozí článek)...Jinak králíček je fakt užásnej...Jméno jsem jaksi ještě nestihla vymyslet, takže na něj zatím volám "hej" což je trochu blbý tak doufám, že si na to ještě nezvkla.Je to tedy samička.Takže, kdyby vás ňáké pěkné jméno napadlo, klidně piště do komentářů.Nafotila jsem vám už nějaké fotky, takže tady vám zatím dávám jen jejich část.Zbytek dodám později ;-)